FHP dobitnik nagrade za borbu protiv diskriminacije

FHP dobitnik nagrade za borbu protiv diskriminacije

nagrada_2014Fond za humanitarno pravo (FHP) nagrađen je za doprinos borbi protiv diskriminacije tokom 2014. godine. Nagradu dodeljuje Koalicija za borbu protiv diskriminacije, kao priznanje pojedincima, organizacijama, institucijama, kompanijama i medijima koji su u toku jedne godine učinili najviše napora u suzbijanju diskriminacije prema manjinskim i marginalizovanim grupama ili doprineli unapređenju jednakosti svih građana i građanki u Srbiji.

Share

Melia: Srbija srećna što ima BIRN, FHP i Sašu Jankovića

Melia: Srbija srećna što ima BIRN, FHP i Sašu Jankovića

N1_logoZamenik pomoćnika američkog državnog sekretara Tomas Melia izjavio je da bi Srbija trebalo da bude srećna što ima organizacije kao što su Fond za humanitarno pravo (FHP) i Balkanska istraživačka mreža (BIRN), jer je za svaku vladu bitno da sluša organizacije i ljude koji objavljuju važne informacije i da preduzima mere na osnovu tih informacija.

Share

Amnesty International o FHP-u

Amnesty International o FHP-u

amnesty_logo

U nedavno objavljenom izveštaju pod nazivom “Okončati kulturu nekažnjivosti za zločine po međunarodnom pravu“, međunarodna organizacija za zastitu ljudskih prava Amnesty International odala je zahvalnost Fondu za humanitarno pravo zbog dugogodišnjeg istraživanja i dokumentovanja ratnih zločina i zagovaranja ljudskih prava u Srbiji: 

Share

Zahvalnica opštine Lovas

Načelnik opštine Lovas Stjepan Milas uputio je pismo zahvalnosti Nataši Kandić i Fondu za humanitarno pravo, u ime opštine Lovas i porodica stradalih i preživelih žrtava, za podršku tokom suđenja za ratne zločine u Lovasu, pred sudskim većem Odeljenja za ratne zločine Višeg suda u Beogradu.


Share

Letter of support – Dr. James Lyon

Sadržaj dostupan na English.

Share

Bez komentara: poster na Terazijama

5. juni 2009. — Poster koji su nepoznata lica postavila na zid podzemnog pešačkog prolaza na Terazijama, Beograd.

poster2

Share

15 godina Fonda za humanitarno pravo

Petog decembra. 2007. godine FHP je obeležio 15 godina svog rada. Veče u hotelu Palas bilo je posvećeno podsećanju na prve godine rada, kada je FHP gradio svoju delatnost Dokumentovanje ratnih zločina i kršenje ljudskih prava. O tome su pored Nataše Kandić i profesora Dejana Janče, prvog predsednika Saveta FHP, govorili prvi istraživači kršenja ljudskih prava u vreme oružanih sukoba, Ivanka Kostić, Sanda Kosanović, Daca Vučinić, Filip Švarm i Nora Ahmetaj. O izgradnji pravne zaštite žrtava kršenja ljudskih prava, govorio je Branko Pleše, koji je pred sudovima u Srbiji zastupao preko 200 žrtava kršenja ljudskiih prava koji su se obratili FHP-u.

Kliknite ovde za video link

Share

Utvrđivanje stvarnog broja poginulih i nestalih u ratovima na prostoru bivše Jugoslavije

Utvrđivanje stvarnog broja poginulih i nestalih u ratovima na prostoru bivše Jugoslavije

Slavica Lukić
Zagreb
12/02/2007

Tri nevladine organizacije iz regije – zagrebačka Documenta, sarajevski Informacijsko dokumentacijski centar (IDC) i beogradski Fond za humanitarno pravo -, organizatori prošlotjedne Međunarodne konferencije o utvrđivanju istine o ratu na prostoru bivše Jugoslavije u Zagrebu, pokrenule su projekt utvrđivanja stvarnog broja ubijenih i nestalih osoba u ratovima na tlu bivše Jugoslavije tijekom devedesetih. Vjeruju da je utvrđivanje stvarnog broja s imenima i prezimenom ubijenih i nestalih u ratovima nakon raspada Jugoslavije važan uvjet za uspostavu trajnog mira i stabilnosti u regiji.

Share
12